Raport " Wszystkie kolory świata" w PS w Osiedlu Niewiadów undefined

Raport " Wszystkie kolory świata" w PS w Osiedlu Niewiadów

"Wszystkie kolory świata"
w Przedszkolu Samorządowym w Osiedlu Niewiadów

UNICEF – organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Pomaga tylko dzięki wsparciu darczyńców. Nasze przedszkole włączyło się w realizację projektu UNICEFU "Wszystkie kolory świata" mającego na celu pozyskać środki na szczepienia ochronne dla dzieci z zagrożonych rejonów świata, w tym roku jest to Angola.
Wszelkie działania rozpoczęliśmy od prelekcji multimedialnej, podczas której przedszkolaki poznały warunki życia swoich rówieśników mieszkających w najdalszych zakątkach świata, a także dowiedziały się , na czym dokładnie polega analizowana akcja. Chętne przedszkolne rodziny, Radna Gminy Ujazd p. Janina Kamińska, zaprzyjaźnieni seniorzy z koła plastycznego działającego przy GOK-u w Ujeździe pod kierunkiem p. Janiny Muskała, a nawet harcerze uszyli przepiękne laleczki, różnej płci i narodowości, różnych oryginalnych imion, które następnie zostały zlicytowane podczas uroczystego spotkania. W ramach akcji powstało 19 pięknych i niepowtarzalnych charytatywnych laleczek, które znalazły nowych opiekunów pośród przedszkolaków. Ze sprzedaży uzyskano 930,00zł. Zebrane środki zasiliły konto UNICEF z przeznaczeniem na zakup szczepionek.
Możemy być dumni z dzieci, rodziców, środowiska przedszkolnego i lokalnego, że tak aktywnie włączyli się w projekt "Wszystkie kolory świata". Wszystkim DZIĘKUJEMY!

01.03.2017
Przedszkole Niewiadów