Ratownicy medyczni odwiedzili 3 latki undefined

Ratownicy medyczni odwiedzili 3 latki

10.04.2014r grupę "Krasnali" i "Biedronek" odwiedzili ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Płońsku. Przyjazd karetki pogotowia pod przedszkole wzbudził wiele emocji. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć jak wygląda sprzęt medyczny, ale także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni odwiedzili przedszkolaków, aby nauczyć ich, jak reagować w sytuacji zagrożenia. Szczególnie ważnym jest, aby przedszkolaki zapamiętały numer alarmowy i wiedziały, jak wezwać pomoc kiedy będzie ona potrzebna. Istotne jest, żeby uświadomić dzieciom, już w tak młodym wieku jak duże znaczenie ma w takich sytuacjach czas reakcji.
Dzieci oglądały scenki na podstawie których poznawały kolejne czynności związane z ratowaniem życia i zdrowia człowieka. Dowiedziały się, jak rozpoznać osobę przytomną i nieprzytomną, jakie czynności przeprowadzić na miejscu wypadku, zanim przyjedzie karetka pogotowia. Niektóre z nich miały wykonane EKG, zmierzone ciśnienie
i sprawdzone jak szybko bije ich serce.
Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość obejrzenie karetki pogotowia oraz posłuchania jej sygnałów dźwiękowych. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę naklejki i kolorowanki.
Wszystkie przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Krasnale" dziękują mamie Amelki za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Monika Figurska
12.04.2014