Robimy ozdoby choinkowe pod okiem artystek  z Koła Gospodyń undefined

Robimy ozdoby choinkowe pod okiem artystek z Koła Gospodyń

Mamy to szczęście, że w Sierszy działa organizacja, jaka jest Koło Gospodyń, która w swej misji ma podczytywanie tradycji ludowych. Przewodnicząca sierszańskiego Koła, pani Zofia Nowotarska, to osoba niezwykle kreatywna i utalentowana plastycznie. Wraz z towarzyszącą Jej panią Krystyną, przedszkolaki wykonały tradycyjne łańcuchy na choinkę. Pani Zofia zaproponowała dzieciom trzy typy łańcuchów.
Każde dziecko otrzymało od pań materiały i z ochotą małymi paluszkami kleiło, zwijało i nawlekało na nitkę drobne elementy łańcuchów. Startowe element łańcuchów dzieci zabrały z sobą do domu, aby wspólnie z rodzicami kontynuować pracę nad odpowiednią jego długością.
Podczas spotkania przypomniano przedszkolakom z jakich elementów składa się tradycyjny strój krakowianki, ponieważ goszczące w przedszkolu panie właśnie w nie były ubrane.
Pracowitość przedszkolaków została nagrodzone przez panią Zofię i Krystynę słodyczami oraz prezentami w postaci prześlicznych mini łyżew oraz czapek mikołajkowych. Na koniec były oczywiście życzenia oraz wspólne zdjęcie.
Wieslawa Dudek