Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkolak - Ekologiem" w MP 14 w Płocku undefined

Dnia 28 kwietnia br. w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o tematyce przyrodniczo - ekologicznej pt. "Przedszkolak - Ekologiem". Tegoroczna, XXIII edycja konkursu miała na celu rozwijanie pomysłowości i wyobraźni plastycznej dzieci inspirowanej pięknem przyrody, wyzwalanie pozytywnego i opiekuńczego stosunku do świata przyrody oraz promowanie dziecięcych uzdolnień plastycznych na terenie kraju. Konkurs zorganizowany został dla dzieci 5/6 letnich z przedszkoli z całego kraju. W tym roku Jury przyznało wyróżnienia wszystkim przedszkolom biorącym udział w konkursie.
Dzieci z płockich przedszkoli wraz z nauczycielkami, zaproszone zostały na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego nie zabrakło licznych atrakcji. Uczestnicy obejrzeli program artystyczny pt. "Przebudzenie wiosny" w wykonaniu starszaków z naszego przedszkola, przygotowany przez nauczycielki p. Ewę Kosmalę-Nowak i p. Aleksandrę Dawid. Poza tym, przedszkolaki zmagały się z zadaniami polegającymi na wykonaniu ekologicznego naszyjnika, ozdobieniu niezwykłego drzewa zgromadzonymi materiałami oraz malowaniu na balonach nieznanych kontynentów. Uczestniczyły także we wspólnych zabawach ruchowych przy muzyce.
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród przez p. dyrektor Agatę Matuszewską, zakupionych ze środków finansowych Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Płocka. Następnie goście zaproszeni zostali na degustację ekologicznych przysmaków. Na koniec spotkania wszyscy oglądali wystawę nadesłanych prac plastycznych, zorganizowaną w holu przedszkola.
Laureatom konkursu spoza miasta Płocka, nagrody i dyplomy wysłane zostały pocztą.
Ewa Chylińska