Rybki i Pszczółki w Papugarnii undefined

Rybki i Pszczółki w Papugarnii

13 kwietnia dwie grupy starszaków pani Iwony Kanas "Rybki" i pani Haliny Plewy "Pszczółki" odwiedziły Papugarnię
"Kubuś & Endriu" w Obornikach Ślaskich. Ta największa papugarnia na Dolnym Śląsku posiada około 100 papug przeróżnych gatunków. Na powierzchni 150 metrów kwadratowych wolno lata mnóstwo kolorowych ptaków.
Dzieci miały bezpośredni kontakt z ptakami, mogły je karmić, głaskać i obserwować te egzotyczne ptaki z bliska.
6-latki były zachwycone bliskością z ptakami, które chętnie siadały na głowach, ramionach i pozowały do zdjęć.
W papugarnii mieści się również sala tematyczna, tam odbywają się prelekcje i przyjęcia okolicznościowe. Tam zorganizowaliśmy sobie ucztę -drugie śniadanie a potem znowu ruszyliśmy do papug aby nacieszyć oko tak wspaniałymi okazami. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki i w drodze powrotnej pytały -kiedy znowu pojedziemy do papugarnii. Wszystkim polecamy, bo to wspaniałe przeżycie móc tak blisko być z ptakami. . Gratulujemy właścicielom pomysłu na taki obiekt.
Tekst: Iwona Kanas
Przedszkole Samorządowe w Miliczu