Rycerze w naszym przedszkolu.  undefined

Rycerze w naszym przedszkolu.

20 października 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji nasi milusińscy oprócz atrakcji i zabaw w swoich grupach mogli gościć prawdziwych rycerzy z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcyjno Historycznego LEO CORDE.
Jako pasjonaci historii rycerze, zajmują się odtwarzaniem życia i kultury materialnej przełomu XIV i XV wieku. Biorą aktywny udział w licznych turniejach, często będąc organizatorami lub współorganizatorami tych wydarzeń.
W naszym przedszkolu przybliżyli wszystkim okresu średniowiecza poprzez dobrą zabawę oraz wykładając dzieciom lekcję żywej historii.
Nasze dzieci miały możliwość pooglądać i dotknąć atrybuty średniowiecznych rycerzy, ubrać się w zbroję rycerska oraz stroje pastuszka, wziąć udział w bitwie rycerskiej, strzelać z łuku, łowić ryby, oraz wziąć udział w wielu innych atrakcjach przygotowanych przez gości.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poprzez zabawę wdrażać wychowanie do wartości naszych przedszkolaków a cechy takie jak przyjaźń, odwaga, potrzebę niesienia pomocy innym oraz wiele innych będą krzepić ich małe serduszka.
Poniżej zapraszam do fotorelacji ze spotkania.
Agnieszka Glac