Saint Patrick’s Day, Pszczółki, 15 III 2018 undefined

Saint Patrick’s Day, Pszczółki, 15 III 2018

W czwartek, 15 III 2018, podczas zajęć z języka angielskiego w grupie Pszczółek świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii ☘ Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat tego święta i Irlandii. Dowiedziały się o jakie są symbole Irlandii (koniczyna, złota harfa), jak wygląda irlandzka flaga, kim są złośliwe skrzaty – leprikony i gdzie chowają swoje skarby. Przedszkolaki obejrzały prezentację ze zdjęciami przedstawiającymi obchody tego święta w Irlandii i innych krajach, pokolorowały tematyczną kolorowankę, a nawet zatańczyły "Leprauchan Dance". Niektóre dzieci podkreśliły świętowanie ubierając się na zielono. Zajęcia z języka angielskiego zakończyliśmy nietypowo i wyjątkowo słodko… zajadając zielone ciasteczka! (za które dziękujemy Mamie Miki!)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Katarzyna Gut
17.03.2018