Sałatka owocowa... mmm... pycha! undefined

Sałatka owocowa... mmm... pycha!

Owoce są smaczne i zdrowe - to wiedzą wszystkie przedszkolaki! Więc? Zróbmy sałatkę!

Do robienia sałatki przystąpiliśmy 30 września. Najpierw dokładnie umyliśmy owoce i ręce, a także założyliśmy ochronne fartuszki. Wszystkie dzieci pamiętały o tym, aby bezpiecznie posługiwać się plastikowym nożykiem, by nie zrobić nikomu krzywdy. Każde dziecko samodzielnie kroiło owoce: jabłuszka, gruszki, mandarynki, kiwi, brzoskwinie, ananasy, winogrona i banany. Pokrojone na deseczce owoce dzieci wrzucały do miseczki, a jeden "Gumiś" - Mikołaj, wymieszał wszystkie składniki. Następnie zrobiliśmy porządki, ponownie wymyliśmy ręce, aby doczekać się nagrody za naszą "ciężką" pracę. Usiedliśmy do stolików, a wychowawczyni nałożyła na talerzyki owoc naszych starań - sałatkę owocową. Przypomnieliśmy zasady kulturalnego spożywania posiłków, choć co jakiś czas słychać było odgłosy: "mmm... pycha!!!".
10.10.2013
Joanna Kozioł