"Ścieżka zdrowia" undefined

"Ścieżka zdrowia"

Gra "Ścieżka zdrowia" została wymyślona przez dzieci i nauczycieli pracujących w Samorządowym Przedszkolu nr 102 w Krakowie w grupie "Puchatków" - dzieci 4 - letnich. Część rekwizytów do gry uszyła mama Andrzejka pani Ewa Węglarczyk.

Gra planszowa dla 2-4 graczy, lub grup oznaczonych szarfą w kolorze pionka.
Rekwizyty - pionki, szarfy dla grup, "drabina" zrobiona z lasek gimnastycznych, lub materiału, skakanka, 3 małe piłeczki i kosz, 5 kręgli i piłka, piłka do odbijania.
Zasady gry:
Gra "ścieżka zdrowia" to plansza i wymienione rekwizyty. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Celem gry jest dotarcie do mety wykonując po drodze zadania zręcznościowe. Gracze ustawiają wybrane przez siebie pionki na polu start. Każdy gracz przesuwa pionek o liczbę pól odpowiadającą liczbie oczek na wyrzuconej kostce. Na ścieżce znajdują się pola czerwone z zadaniami do wykonania. Wykonanie zadania upoważnia gracza do dalszej gry.
Zadania:
1.Przeskoki przez szczebelki drabiny - po wykonaniu zadania gracz przesuwa się w miejsce zaznaczone końcem drabiny.
2.Trzy odbicia piłki o podłogę.
3.Przejście po rozłożonej skakance stopa przy stopie - przesuwamy pionek na pole zaznaczone końcem skakanki.
4.Rzucamy 3 piłeczki do kosza - przesuwamy się o tyle pól do przodu ile piłek wpadnie do kosza.
5.Gra w kręgle - przesuwamy się do przodu o tyle pól, ile kręgli zostało strąconych
6.Zapatrzyłeś się na lecący samolot - strata kolejki.
Zawodnicy lub grupy dochodzące do mety zajmują kolejno miejsca na podium.
Życzymy miłej zabawy!

Barbara Kucharska