SEROWY ZAWRÓT GŁOWY undefined

SEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Dn.20.03.2013r. w grupie ,,Słoneczek`` odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Słoneczka do ,,mlecznej krainy`` wyruszyły aby przeżyć serowy zawrót głowy. Głównym celem zajęć było bowiem zapoznanie z różnymi rodzajami serów, etapami ich powstawania oraz uświadomienie dzieciom roli wapnia i witaminy D w budowie mocnych kości i zębów.
Dzieci doskonale bawiły się podczas budowania wież i piramid. Po wyciągnięciu klocka okazało się ,że cały wysiłek poszedł na marne, bo zabrakło jednego ważnego dla całej budowli elementu .Pani Ewa wyjaśniła dzieciom ,że tak dzieje się w naszym organizmie , gdy nie dostarczymy mu dostatecznej ilości wapnia, który zawarty jest w produktach mlecznych na przykład w serach.
Była również mowa o tym, że cukierki i inne słodycze wcale nie są zdrowe( ale o tym już dzieci dobrze wiedzą).Następnie Słoneczka wraz z rodzicami robiły pyszne kanapki, wykorzystując takie produkty jak; masło, różnego rodzaju sery, oraz warzywa: szczypiorek, rzodkiewki, ogórki, sałatę.
Dzieci wyczarowały bajeczne kanapki a Szymon zrobił nawet uśmiechniętą buzię. Oczywiście wszystkie potem zostały zjedzone z apetytem, buźka też.

Rodzice nas nie zawiedli biorąc udział w zajęciach - serdecznie dziękujemy!

Alina Okularczyk
21.03.2013