Skarby kryją się w ziemi, w kopalniach je znajdujemy ... undefined

Skarby kryją się w ziemi, w kopalniach je znajdujemy ...

Na początku marca, grupa poranna dowiadywała się, czym zajmują się górnicy i dlaczego ich praca jest tak ważna. Z opowiadania H. Zdzitowieckiej "O czym szeptały iskierki?" dzieci dowiedziały się, jak powstały i jak długą historię mają pokłady węgla. Opowiadanie nauczycielki o pracy górników na pewno uatrakcyjniły "górnicze eksponaty", zwłaszcza gdy można zabrać do ręki węglową rzeźbę, górniczą lampkę, kilofek, czy szpadę, przystroić się w galowy mundur i górniczą czapkę. Okazało się, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki chętnie "zostaną górnikami". Przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak w wielu gałęziach przemysłu węgiel jest potrzebny. Na kolejnych zajęciach dzieci ustalały kolorową i niepodobną do siebie "węglową rodzinkę", wybierając spośród wielu rzeczy, te - do produkcji których użyto między innymi właśnie węgla. Przedszkolaki mogły również stworzyć obrazki węglem rysunkowym. Choć zajęcie było "brudne" ale na pewno bardzo ciekawe.
29.03.2015
Maria Kurzok