Skrzydlaci przyjaciele - zabawy kulinarne, Pszczółki, 08.01 - 12.01.2018 r. undefined

Skrzydlaci przyjaciele - zabawy kulinarne, Pszczółki, 08.01 - 12.01.2018 r.

W drugim tygodniu stycznia, przedszkolaki z grupy Pszczółek zajmowały się tematyką ptaków. Na początku tygodnia wspólnie wykonaliśmy "ziarenkowe" przysmaki dla zimujących ptaszków - przedszkolaki bardzo dokładnie wybierały nasionka, które nadają się dla ptaków. Dzieci biorąc udział w zabawach, a także słuchając opowiadań i wierszyków, miały okazję poznać różne gatunki ptaków - zarówno te odlatujące zimą do ciepłych krajów, oraz te pozostające z nami w Polsce. Każdy przedszkolak wykonał również gniazdko z małymi zimorodkami.
Na zakończenie tygodnia wspólnie przygotowaliśmy pyszne czekoladowo - owocowe "ptasie" muffiny!

Aleksandra Szwagrzyk
Aleksandra Szwagrzyk