Śladami Ojca Świętego - wizyta w Muzeum Archidiecezjalnym undefined

Śladami Ojca Świętego - wizyta w Muzeum Archidiecezjalnym

"Kraków posiada wiele wspaniałych miejsc związanych z niezwykłymi postaciami i ich historią. Miasto o przeszło 1000-letniej tradycji chrześcijańskiej wydało wiele wybitnych postaci, które dawały świadectwo żywej wiary, patriotyzmu, walki o wolność i tożsamość narodową. Można by tu wymienić szereg osób, świętych, którzy zginęli w walce w obronie prawdy i godności człowieka.
Stanisław Kardynał Dziwisz Metropolita Krakowski
By poznać choć część historii naszego miasta, dzieci z grupy 9 "Kraina Mądrości" z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka wybrały się w dniu 7 marca 2018 r. na ulicę Kanoniczą, gdzie mieszkał przez kilkanaście lat kardynał Karol Wojtyła. W tym domu czuć jego obecność. W Muzeum Archidiecezjalnym zgromadzone są pamiątki po licznych podróżach, jest wiele zdjęć dokumentujących życie i działalność tego wspaniałego człowieka. Dają nam one okazję do ponownego przeżycia spotkania z Janem Pawłem II.
Obiekty prezentowane na tej wystawie potwierdzają, że są one zwyczajne, tak jak prosty i zwyczajny był kardynał Karol Wojtyła.
27.03.2018
Wiola Jadach