"Słoneczka" witały wiosnę undefined

"Słoneczka" witały wiosnę

W dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) dzieci z naszej grupy wraz ze "Skrzatami" wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały rodzicom w wykonaniu kolorowych, wiosennych gaików oraz wianków na głowy. Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj… . Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.
Relacja : Alicja Kłodzińska
Beata Walas