Słoneczne Zuchy undefined

Słoneczne Zuchy

Kolejne wspomnienia:
1 grudnia odbyła się w przedszkolu Uroczystość z okazji Barbórki, po jej zakończeniu, gość honorowy - dziadzia Toli - odwiedził nas na sali, gdzie opowiedział historyjkę "Wspomnienia Węgielka". Po obejrzeniu różnych kawałków węgla, rysowaliśmy obrazki węglem rysunkowym.
7 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Gniezna. Zwiedziliśmy Fabrykę Bombek, poznaliśmy proces powstawania tych delikatnych ozdób.
8 grudnia poszliśmy na wycieczkę do Zakładu Szewsko - Krawieckiego "Pętelka". Poznaliśmy tam narzędzia potrzebne do wykonywania pracy przez Krawca i Szewca. Obserwowaliśmy Ich pracę, a najodważniejsi z nas próbowali szyć na wielkiej, szewskiej maszynie!
21 grudnia odbyło się Spotkanie z Rodzicami, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zamieniły się w małych "aktorów" i przedstawiły kukiełkowe Jasełka. Wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki, panował uroczysty, świąteczny nastrój...
18 stycznia odbyło się Uroczyste Spotkanie z Babciami i Dziadkami, bawiliśmy się wesoło.
21 marca powitaliśmy Wiosnę! Był Wiosenny Korowód, później pierwsze, wiosenne zabawy na przedszkolnym placu.
26 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Rogowa; zwiedziliśmy tam Park Dinozaurów "Zaurolandia", uczestniczyliśmy w warsztatach, zamieniając się w małych "archeologów", wesoło bawiliśmy się na placu zabaw. Przywieźliśmy do Konina mnóstwo wrażeń!
A.Miętkiewska
16.07.2017