SMACZNE I ZDROWE SOKI OWOCOWE! undefined

SMACZNE I ZDROWE SOKI OWOCOWE!

W dniach 18.10.2013r. w grupie "Krasnoludków" w ramach realizowanego bloku tematycznego odbyły się zajęcia pt. "Wykonujemy sok", których celem było pogłębienie wiadomości dzieci na temat podstawowych elementów zdrowej diety: owoców i warzyw. Maluszki poznawały warzywa w sposób wielozmysłowy, przypominały i utrwalały ich nazwy. Przedszkolaki chętnie wykorzystywały sylwety warzyw i owoców podczas tworzenia niepowtarzalnych scenek teatralnych. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego dnia było ,, wyciskanie’’ soku z marchewki, jabłek i gruszek za pomocą robota kuchennego. Dzieci pamiętały o umyciu rąk oraz owoców przed przystąpieniem do pracy. Wszyscy byli niezwykle zainteresowane powstawaniem soku. Oczywiście to, co przygotowujemy sami najbardziej smakuje, więc nic dziwnego, że sok znikał z kubeczków w błyskawicznym tempie. Na pyszny sok owocowo-warzywny skusiły się również dzieci, które niechętnie jadają owoce i warzywa!

20.01.2014
Magdalena Wylotek