Smak wakacji undefined

Smak wakacji

Na zakończenie omawiania bloku tematycznego "Minęły wakacje" wychowawczyni przygotowała arbuza- owoc, którego smak kojarzy się z latem, wypoczynkiem, wakacjami... Na początku dzieci opisywały arbuza. Stwierdziły, że jest okrągły, bardzo ciężki, z zewnątrz ma paski, wewnątrz jest czerwony i ma małe, czarne pestki. Jego nazwa rozpoczyna się od głoski "a". Kiedy wychowawczyni kroiła owoc, dzieci liczyły kawałki, aby wystarczyło ich dla wszystkich członków naszej grupy. Po skosztowaniu, zerówkowicze dodali określenia: słodki, soczysty, pyszny. Arbuza serwowali dwaj chłopcy, których imię również rozpoczyna się od głoski "a": Artur i Antek. W czasie jedzenia, kształt skórki skojarzył się dzieciom z łódką. Po spałaszowaniu smakołyku dorobiliśmy żagle, które wbiliśmy w skórkę i w ten sposób uzyskaliśmy żaglowce.
21.09.2012
Marzena Wozińska