Sówki z płockiej "14" poznawały komputer i Internet undefined

Sówki z płockiej "14" poznawały komputer i Internet

Dnia 5 lutego br. grupę Sówek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku odwiedziła pani Ewa, która jest opiekunem przedszkolnego koła informatycznego "Enterki". To niecodzienne spotkanie odbyło się w związku z obchodami Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Sówki zapoznały się z komputerem stacjonarnym i samodzielnie potrafiły nazwać jego akcesoria, a także oglądały z bliska laptop i klikały paluszkami na jego klawiaturze. Podczas rozmowy z gościem mówiły, co w domach oglądają w Internecie. Następnie pani Ewa opowiedziała maluszkom historię chłopca - Tomka, który bardzo dużo czasu spędzał przy komputerze i aby temu zaradzić, jego tata zbudował robota Necia, kontrolującego ten czas. Na podstawie tej historii Sówki dowiedziały się, że małe dzieci nie mogą same korzystać z komputera i spędzać przy nim zbyt wiele czasu. Jeśli oglądają w Internecie bajki, to muszą to robić w towarzystwie rodziców, którzy kontrolują to, na co patrzą dzieci. Następnie maluszki brały udział w zabawach ruchowych "Szukaj myszki" oraz "Złap myszkę". Na zakończenie spotkania otrzymały od pani Ewy tematyczną kolorowankę z ulubioną świnką Peppą - przy komputerze.
Ewa Chylińska