Sówki, Żabki i Misie świętowały Dzień Czekolady undefined
Dzień Czekolady

Sówki, Żabki i Misie świętowały Dzień Czekolady

Dnia 12 kwietnia br. grupa Sówek, Żabek i Misiów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku spotkały się na obchodach Światowego Dnia Czekolady. Nauczycielka grupy I pani Olga, rozmawiając z przedszkolakami na temat powstawania czekolady, wyjaśniła, że do jej produkcji wykorzystywane są ziarna kakaowca, z których po zmieleniu uzyskuje się kakao. Dzieci oglądały na ilustracjach tą egzotyczną roślinę i mogły posmakować kakao. Następnie wymieniały znane im rodzaje czekolady: biała, mleczna i gorzka, a podczas burzy mózgów wypowiadały się, co oprócz znanej wszystkim tabliczki można zrobić z czekolady. Przedszkolaki poznały też postać wesołego Czekoladusia, który zaprosił je do zabawy muzyczno-ruchowej "Zrób to, co on". Kolejne zadanie polegało na pokolorowaniu przez każde dziecko jednej kostki czekolady. Po tym wszyscy zmienili miejsce spotkania i wyszli do ogródka przedszkolnego, gdzie Sówki, Żabki i Misie tworzyły grupowe czekolady, naklejając swoje kostki na plansze. W podsumowaniu obchodów dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania się i przypomniały o konieczności zachowania umiaru w spożywaniu słodkości i wyrobów czekoladowych. Podziwiały także wykonane "czekolady", które wyeksponowane zostały w holu przedszkola. Ten wesoły dzień zakończył się słodkim akcentem, bo każdy przedszkolak otrzymał czekoladowe jajko z niespodzianką.
Ewa Chylińska