SPACERKIEM PO SKANSENIE undefined

SPACERKIEM PO SKANSENIE

Wycieczka do Skansenu
09 października 2012 roku, nie zważając na zmienną jesienną pogodę, dzieci z grupy VI (5 i 6-latki) i VII (4-latki), ubrane w ciepłe kurtki i bluzy, pod czujnym okiem swoich pań wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Najpierw odwiedziliśmy wiatrak, w którym dzieci dowiedziały się jak powstaje mąka i na czym polega praca młynarza. Następnie zwiedziły chatę garncarza, poznały sposób wykonania garnków z gliny. Odwiedziły kuźnię i kowala, zobaczyły jak kowal robi podkowy. Zwiedziły też chatę krawcowej .Na zakończenie zobaczyły dwór i biegały po pięknym dworskim ogrodzie. Wyprawa do Skansenu była bardzo udana, sprzyjała nam również pogoda! Dzieci zobaczyły jak wyglądało życie na wsi, jak wyglądały domy i ich wyposażenie, poznały kilka ginących już zawodów. Zobaczyły również zwierzęta: konie, kozy, krowy, kury, podziwiały piękne kwiaty w wiejskich ogródkach i na dworskim klombie. Zadowolone, pełne wrażeń, choć nieco zmęczone wróciły autokarem do przedszkola.

Opracowała: Anna Bajos
13.10.2012