Spektakl teatralny "Trzy świnki" undefined

Spektakl teatralny "Trzy świnki"

25 października
nasze przedszkolaki miały okazje przeżywać wspaniałe artystyczne wrażenia, które dostarczyło im przedstawienie znanej, pouczającej bajki o trzech świnkach w wykonaniu aktorów trzebińskiego teatru rozmaitości "Sztuka".
Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.Bardzo emocjonalnie reagowały na różne sytuacje, w których znalazły się sympatyczne świnki. Było również wiele zabawnych sytuacji, szczególnie z udziałem wilka. W części końcowej przedszkolaki wyciągnęły bardzo trafne wnioski związane z sytuacjami przedstawionymi w bajce, m.in. dotyczące:
- kontaktów z osobami nieznajomymi
- posłuszeństwa wobec rodziców
- życzliwości wobec innych
- pracowitości.
Ciekawe postacie z bajki stały się także inspiracją do zajęć plastyczno-technicznych. Pani Magda wykonała z dziećmi świnki skarbonki z materiałów recyklingowych.
Wieslawa Dudek