SPOTKANIE ABSOLWENTÓW undefined

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Słowo absolwent kojarzy się w pierwszej kolejności z uczniem kończącym liceum i stającym u progu dorosłego życia, ale każda placówka oświatowa ma przecież swych absolwentów, więc są nimi także przedszkolaki, stający się uczniami.
Wspólne spotkania z absolwentami, których celem jest podzielenie się sukcesami i wrażeniami ze szkoły, odbywają się w naszym przedszkolu cyklicznie od kilku lat, dlatego właśnie dnia 11 grudnia 2019r. zaprosiliśmy do nas debiutujących uczniów klas pierwszych z rocznika 2015-2019.
Spotkanie, na które przyszło prawie sześćdziesięciu naszych przedszkolaków, rozpoczął występ obecnych sześciolatków z grupy 9.
Kolejnym punktem, chyba wywołującym najwięcej emocji, była prezentacja multimedialna, która w humorystyczny sposób pokazała wszystkie te lata spędzone w przedszkolu, od maluchów po zerówkę, od wyjazdów, poprzez środki transportu, którymi podróżowali nasi absolwenci, poprzez role jakie pełnili tu w codziennym życiu przedszkolnym, aż po wspólnie spędzone chwile i zabawne sytuacje.
Następnie, jak dawniej, zjednoczyło nas wspólne działanie – a tym razem było to wykonanie stroików bożonarodzeniowych i zaśpiewanie kolęd.
Dzieci pełne entuzjazmu opowiadały o tym, jak czują się w szkole, ale również o tęsknocie za czasem spędzonym tu, w przedszkolu. W rozmowach z nami dzieliły się wrażeniami z najciekawszych zajęć, wskazując, że to czego nauczyły się w przedszkolu bardzo się w szkole przydaje. Bardzo budujące były także opinie rodziców, którzy zwrócili uwagę na ogromną różnicę w przygotowaniu dydaktycznym i emocjonalnym jakie spotkało ich dzieci pod naszą opieką a jakie prezentują dzieci z innych przedszkoli.
Dla nas, nauczycieli naszych tegorocznych absolwentów, jest to zatem okazja do potwierdzenia, że nasze działania edukacyjne są skuteczne, przynoszą dzieciom radość i przyczyniają się do ich rozwoju.

Takie spotkania warto kontynuować, gdyż są dla wszystkich okazją do przeżycia wielu radości i wzruszeń.
28.12.2019
Wiola Jadach