Spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem undefined

Spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem

W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola oraz z zerówki.
Wiesław Drabik pisze i ilustruje książki dla dzieci. Swój talent pisarski odkrył dzięki córce, która wyrecytowała w szkole jego pierwszy wiersz "O wiośnie". Utwór się spodobał i tak przygoda z pisaniem trwa do dzisiaj. Jego najbardziej znane książki to: "Bajka o smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków", "Łakomczucha", " Awantura na podwórku", " Nowy domek wiewiórki", seria książek o zawodach: " Leoś policjant", Leoś budowniczy", " Leoś strażak", "Pogotowie ratunkowe". Dzieci kochają zwierzęta, więc powstały książki: "Zwierzęta z lasu", Zwierzęta z zagrody", czy " Kto mieszka na łące? ". Dla tych, którzy chcą nauczyć się pisać stworzył książeczkę pt; " Uczymy się pisać". Pan Wiesław pisze także komiksy, układa wiersze, które potrafi do dziś wyrecytować z pamięci. Wiersze zamieścił w książce pt: " 100 wierszy na każdą okazję". Napisał piękną książkę dla dzieci " Wielki skarbiec bajek".
Pisarz z niesamowitą łatwością nawiązał kontakt z dziećmi. Opowiadał jak powstaje książka, jak się ją ilustruje. Pokazywał różne rodzaje książek. Czytał fragmenty swoich utworów, udowadniając, że każdy może " rymować". Zadawał pytania dotyczące znajomości baśni i legend wręczając najbardziej aktywnym uczniom naklejki. Dodatkową atrakcją były wymyślane przez pisarza wierszyki na temat imienia nagradzanego dziecka. Każdy z wierszyków wzbudzał salwy śmiechu. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań zostały obdarowane książkami pana Wiesława ze specjalną dedykacją. Najwięcej naklejek zebrała nasza Emilka z grupy " Wesołe misie". Na koniec spotkania każdy mógł kupić sobie wybraną książkę, otrzymać pamiątkowy wpis. Pozwolę sobie zacytować niektóre rymowanki nagrodzonych dzieci: " Naklejka dla Adusi, co się udała mamusi', lub: Nagroda dla Bartusia, co go kocha mamusia".

Monika Turek