Spotkanie Misiaków z panem leśniczym w jesiennym lesie undefined

Spotkanie Misiaków z panem leśniczym w jesiennym lesie

Korzystając ze słonecznej pogody 13 października Misiaki wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Lasce. Na miejscu powitał nas leśniczy pan Tomasz Orzłowski. Na początku zapoznaliśmy się z przedmiotami jakie potrzebne są kiedy przebywamy w lesie oraz jak trzeba się zachowywać wędrując po lesie. Potem pan Tomek przygotował dla dzieci niespodzianki, które ukrył w lesie, dzięki wskazówką umieszczonym na drzewie odszukaliśmy wszystkie podarunki. Pan leśniczy również towarzyszył nam podczas spaceru po lesie, kiedy szukaliśmy jesiennych darów lasu.Mieliśmy także okazję zobaczyć najstarszy dąb w naszej okolicy i wszyscy razem objąć jego potężny pień. Na koniec spotkania pan Tomek zaprosił dzieci na plac zabaw przy leśniczówce i każdemu wręczył odblask w kształcie bobra.Z uśmiechem i koszykami wypełnionymi darami lasu wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy panu Tomaszowi Orzłowskiemu za miłe przyjęcie i lekcję przyrody.
18.10.2017
Magdalena Osowska