SPOTKANIE OPŁATKOWE I JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW undefined
Boże Narodzenie

SPOTKANIE OPŁATKOWE I JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje jest to dla wszystkich czas radości z przygotowywania dla bliskich niespodzianki. Taką niespodziankę dnia 19.12.2016r. sprawiły dzieci z grupy 5-6-latków, a także dzieci z grupy 0"A" swoim rodzicom przygotowując Jasełka. Przedszkolaki zostały przygotowane przez wychowawczynie: Elżbietę Mariuszyc, Annę Bryzek, Dorotę Sójkę i katechetkę - Magdalenę Turemkę. Dzieci z grupy 0"A" wystąpiły rano na apelu dla całej społeczności szkolnej, natomiast dzieci z grupy 5-6-latków wystąpiły po południu dla społeczności przedszkolnej. Na piękne spektakle Bożonarodzeniowe - poza przedszkolakami i uczniami - przybyli również: pani dyrektor Leokadia Kozioł, rodzice, dziadkowie, a także rodzeństwo naszych małych aktorów.
Przybyli goście wspomagali małych artystów podczas śpiewania kolęd i pastorałek oraz swoją obecnością podczas przedstawienia.
Małe aniołki czuwały nad Świętą Rodziną, pastuszkowie i zwierzątka przybyli śpiesznie, aby powitać narodzonego Jezusa, Trzej Królowie złożyli dary u stóp Dzieciątka. A narratorzy odświętnie ubrani - dostojnie i z niewielką tremą - wprowadzali widzów w kolejne sceny odgrywane przez "małych" aktorów.
W tajemniczy nastrój Bożego Narodzenia wprowadzały widzów i aktorów śliczne stroje przygotowane przez rodziców. Wszyscy widzowie, którzy oglądali "Jasełka" poddali się nastrojowi chwili.
Po przedstawieniach były brawa, gratulacje, a także miłe słowa oraz życzenia bożonarodzeniowe od pani dyrektor Leokadii Kozioł. Dalszym ciągiem przedstawienia było wspólne kolędowanie i wspólne łamanie się opłatkiem oraz składanie życzeń na nadchodzące święta. Na zakończenie wspólnego spotkania rodzice otrzymali z rąk swoich pociech symboliczne upominki.
Dziękujemy Rodzicom oraz Gościom za przybycie na spektakle i stworzenie miłej i ciepłej atmosfery, oraz przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech, a także za przygotowanie poczęstunku na spotkanie opłatkowe.

Opracowanie:
Elżbieta Mariuszyc