Spotkanie przy choince u Misiów w MP 14 w Płocku undefined
Boże Narodzenie

Spotkanie przy choince u Misiów w MP 14 w Płocku

Dnia 20 grudnia br. Misie z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku powitały w sali swoich rodziców i dziadków, dla których, jak co roku przed świętami, zaprezentowały program artystyczny "Spotkanie przy choince". Dzieci przedstawiły inscenizację "Śnieżynki" oraz "Świąteczną inscenizację", które treściami nawiązywały do bożonarodzeniowych zwyczajów: ubierania choinki, oczekiwania na Mikołaja i składania sobie świątecznych życzeń. Dziecięce recytacje przeplatane były licznymi piosenkami, które dzieci śpiewały, ilustrowały ruchem i tańczyły w rytm ich melodii. Akcentem kończącym występ Misiów był taniec "Walc kwiatów" do muzyki Piotra Czajkowskiego, który wykonały dziewczynki z użyciem obręczy. Dzieci zaśpiewały także świąteczną piosenkę w języku angielskim i złożyły rodzicom wierszowane życzenia. Zgromadzeni goście podziwiali i przez cały czas oklaskiwali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne swoich pociech. Następnie Misie powitały w sali Mikołaja, od którego otrzymały paczki. Wręczyły też rodzicom aniołki oraz piernikowe choinki. Na zakończenie uroczystości wszyscy chętni wesoło tańczyli przy piosence Bebe Lilly. To było pełne miłych wrażeń "Spotkanie przy choince" w rodzinnym klimacie i świątecznym nastroju.
02.01.2018
Ewa Chylińska