SPOTKANIE SZEŚCIOLATKÓW Z GMINY PYRZYCE W "BAJKOWEJ KRAINIE" undefined

SPOTKANIE SZEŚCIOLATKÓW Z GMINY PYRZYCE W "BAJKOWEJ KRAINIE"

W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach spotkały się dzieci 6-letnie z przedszkoli publicznych gminy Pyrzyce, by wziąć udział w quizie popularyzującym literaturę dziecięcą. Starszaki w sposób błyskotliwy udowodniły swoją wiedzę w tej mierze. Wyśmienicie rozwiązywały różnego rodzaju zagadki dotyczące treści baśni, bajek i wierszy, bezbłędnie rozpoznawały tytuły bajek filmowych po usłyszeniu fragmentów melodii będących ich motywem przewodnim, świetnie zintegrowały się podczas zabaw przy muzyce. W nagrodę za aktywny udział w quizie oraz stworzenie pięknych prac plastycznych na wystawę pod tytułem "Moja ulubiona bajka", starszaki otrzymały dyplomy i książki ze zbiorem najpopularniejszych polskich rymowanek i baśni. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym, pamiątkowym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez nasze panie kucharki.
Bożena Szczawińska
17.05.2015