Spotkanie z Borysem- psem tropiącym

W czwartek 10. października przedszkolaki z Przedszkola w Janówku wraz z wychowawcami zebrały się na przedszkolnym terenie, aby powitać przybyłych gości- Panią Policjantkę z Komendy Stołecznej Policji wraz z jej podopiecznym- owczarkiem niemieckim o imieniu Borys. Policjantka przybliżyła dzieciom specyfikę pracy psa w policji. Otóż, Borys od ośmiu lat pracuje jako pies tropiący. Specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez masowych takich jak np. mecze oraz w tropieniu ludzi. Swą pracę wykonuje z wielkim zaangażowaniem.
Po tym krótkim wprowadzeniu, Borys zaprezentował dzieciom jak aportuje i waruje na komendę. Na zakończenie, dzieci miały możliwość pogłaskania psa, który bardzo cierpliwie przyjmował wszystkie czułości.
Bardzo dziękujemy Gościom za przybycie do naszej placówki, a Państwu Głażewskim za zorganizowanie tego spotkania. Dla przedszkolaków było to bardzo miłe przeżycie.
Teraz już wiemy na pewno, że pies to prawdziwy przyjaciel człowieka.
16.10.2013
Katarzyna Liwska