Spotkanie z górnikiem

Tradycyjnie w okolicach dnia św. Barbary, czyli patronki wszystkich górników, gościmy w naszym przedszkolu górnika. W tym roku nasze przedszkole odwiedził górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowiadaniu o pracy w kopalni. Z zaciekawieniem patrzyły na galowy mundur. Dowiedziały się skąd się wzięła sól i węgiel, jak powstały.Wysłuchały legendy o św. Kindze. Następnie oglądnęły zdjęcia przedstawiające prace górnika oraz maszyny, którymi się w swojej ciężkiej pracy posługuje. Pan górnik zaprezentował także i omówił przeznaczenie różnych akcesoriów górniczych oraz przedstawił rodzaje węgla oraz soli. Można było przymierzyć czako oraz oglądnąć zdjęcia oraz sprzęt, który zabiera ze sobą pod ziemię każdy górnik.

Serdecznie dziękujemy Panu górnikowi w imieniu wszystkich dzieci z przedszkola. Przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: szczęść Boże.
wpis edytowano 2019-12-03, 07:47