Spotkanie z Leśniczym  undefined

Spotkanie z Leśniczym

We środę dzieci z oddziału IV odwiedził pan leśniczy, który poprowadził ciekawe zajęcia ekologiczne. Opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Na pożegnanie pan leśniczy podarował wszystkim drobne upominki w postaci medali ze zwierzętami oraz książeczki do kolorowania.
Maria Majewska