SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM - "POPOŁUDNIE Z BAJKĄ" undefined

SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM - "POPOŁUDNIE Z BAJKĄ"

12 lutego nasze przedszkole odwiedził leśniczy – pan Jarosław Marek z Nadleśnictwa Głogów Młp. Na początku, co stało się już małą tradycją takich spotkań, Pan Leśniczy przeczytał dzieciom opowiadanie pt. "Stare drzewo" przyłączając się tym samym do realizowanego w naszym przedszkolu programu "Popołudnie z bajką". W drugiej części spotkania Pan Leśniczy zaprezentował przedszkolakom swój mundur, który wzbudził wielkie zainteresowanie szczególnie u chłopców. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach, które zamieszkują lasy naszej okolicy oraz w jaki sposób można im pomóc przetrwać zimę. Dzieci dowiedziały się także jak należy zachowywać się podczas wycieczki do lasu. Pan Jarosław podkreślił, że to człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania gość zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły, później role się odwróciły i to maluchy miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tego przywileju skorzystały. Na zakończenie przedszkolaki podarowały gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę.
Dziękujemy Panu Leśniczemu za poświęcony czas i za piękny kalendarz, który przez cały rok będzie przypominał nam o tej miłej wizycie.

13.02.2014
Ewelina Siedlecka