Spotkanie z panią Corą Halder

W dniu 20.09.2013 r. naszą placówkę odwiedziła pani Cora Halder - prezydent EDSA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z ZD, wydawca bardzo profesjonalnego periodyku LEBEN mit DOWN SYNDROM, matka dorosłej już dziś dziewczyny z ZD.
Pani Cora przyjechała na zaproszenie Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Zespołem Downa "RAZEM" - dzieci rodziców z tego Stowarzyszenia uczęszczają do naszej placówki w ramach pilotażowego projektu.
Celem wizyty pani Cory Halder była wymiana doświadczeń z naszymi nauczycielkami, pod opieką których znajdują się dzieci z ZD.
Nauczycielki z dwóch grup integracyjnych - pani Ania z grupy IV A oraz pani Paulina z grupy IV B - przeprowadziły zajęcia dydaktyczne w obecności pani Cory. Po skończonych zajęciach nauczycielki uczestniczyły wraz ze specjalistkami pracującymi w tych grupach w krótkim spotkaniu z panią Corą oraz z reprezentantem Stowarzyszenia, panem Andrzejem Żabskim, podczas którego wymieniły się doświadczeniami i spostrzeżeniami.
26.09.2013
Kamila Kołodziej - Śliwa