SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK undefined

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

W środę gościliśmy w przedszkolu panią Agnieszkę Kłosowską – pracownicę Nadleśnictwa Bardo Śląskie. Pani leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy podczas zimy i w jaki sposób my możemy im pomóc przetrwać ten trudny czas. Dzieci usłyszały również o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych.
Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka
Na zakończenie pani leśnik przekazała dzieciom dwie piękne sowy, edukacyjne książeczki, kolorowanki i albumy oraz pamiątkowe gadżety.
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Grażynie Kłodowskiej za miłe i interesujące spotkanie i Nadleśnictwu za prezenty dla dzieci.
22.01.2017
Bożena Stelmach