Spotkanie z pielęgniarką, Kangurki, 03.10.2014 undefined

Spotkanie z pielęgniarką, Kangurki, 03.10.2014

Wizyta pielęgniarki w przedszkolu, opowiadanie o swojej pracy, pokaz stroju (biały fartuch, czepek), demonstrowanie przyborów : strzykawki, kroplówki, bandaży, plastrów z opatrunkiem, termometru. Chętnym dzieciom mierzenie ciśnienia i temperatury, pokaz bandażowania rączki, robienia zastrzyku (bez użycia igły). Pokaz różnych opakowań leków - rozmowa na temat brania leków, zwrócenie uwagi dzieci na to, że tabletki to nie cukierki – to lekarstwa, które można brać tylko pod kontrolą dorosłych. Pogadanka na temat konieczności mycia rąk po wyjściu z toalety, konieczności mycia owoców i warzyw przed ich spożyciem.

REALIZACJA I OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ "PROBLEM Z GŁOWY" - przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy związanej z zasadami profilaktyki zdrowotnej, jak radzić sobie z problemem wszawicy w przedszkolu oraz nauka tolerancji wobec osób, które mogą być zarażone. Jak uniknąć wszawicy, co robić gdy już się pojawi.

Danuta Szczepanek
04.11.2014