Spotkanie z Policjantami undefined

Spotkanie z Policjantami

14 października na parkingu Przedszkola w Dąbrowie odbyło się spotkanie policjantów z przedszkolakami. Wychowankowie z niecierpliwością oczekiwali na zaproszonych gości. Pana Roberta Spyrczyńskiego przedstawiciela Stowarzyszenia na rzecz Praw Pieszych w Krakowie. Pana Marcina Matus-Dzielnicowego Dąbrowy oraz Pana sierżanta Przemysława Stach. Tematem spotkania policjantów z dziećmi była ,,Bezpieczna droga z domu do przedszkola oraz z przedszkola do domu".
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń. Policjanci zwrócili uwagę na posiadanie znaków odblaskowych, jako elementu ubioru. Stróżowie prawa poinstruowali dzieci, jak należy się zachować w razie spotkania z nieznanym i agresywnym psem. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Panu Robertowi Spyrczyńskiemu dziękujemy za przeprowadzenie ciekawej prelekcji oraz podarowanie wszystkim dzieciom odblaskowych opasek. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

To spotkanie będzie miało ogromny wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość i okazane serce w spotkaniu z przedszkolakami.
19.10.2014
Krystyna Dybczak