Spotkanie z policjantami i psem policyjnym undefined

Spotkanie z policjantami i psem policyjnym

Dnia 17.03.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie z panią policjant, policjantem i psem policyjnym. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu,oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Policjanci omawiali również z dziećmi zasady obchodzenia się z obcym, nierzadko agresywnym psem. Omówili jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Przedszkolaki przećwiczyły również postawę jaką powinny przyjąć podczas spotkania z takim zwierzakiem. Dzieci zaprzyjaźniły się z policyjnym "wilczurem", który nie krył zadowolenia z pieszczot jakimi obdarzyły go dzieci. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

17.03.2014
Sylwia Passon