Spotkanie z Policjantem, grupy młodsze, 14.10.2014 undefined

Spotkanie z Policjantem, grupy młodsze, 14.10.2014

Dnia 14.10.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar, itp. Policjant ostrzegał również dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja policyjnego wyposażenia niezbędnego podczas wykonywanej pracy.

Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego, który na czas pobytu zaparkował przed naszym przedszkolem. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Sylwia Gurgacz
04.11.2014