Spotkanie z przedstawicielem Klubu Gaja undefined

Spotkanie z przedstawicielem Klubu Gaja

W dniu 5.09..2014 w naszym przedszkolu gościł przedstawiciel Klubu Gaja pan Jarosław.
"Klub Gaja" to prężna, wytrwała i skuteczna organizacja ekologiczna.
Został założony w 1988 przez Jacka Bożka.
Zajmuje się ochroną:
-lasów i terenów zielonych
-rzek i dolin rzecznych
-siedlisk i gatunków
Od 25 lat zachęca Polaków do podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt.
Klub Gaja zachęca swoich odbiorców w każdym wieku do podejmowania działań na rzecz środowiska poprzez organizowanie spotkań, warsztatów.
Pan Jarek zorganizował warsztaty dotyczące rzek, ochrony wód we wszystkich grupach wiekowych w naszym przedszkolu.
Dzieci dowiedziały się skąd rzeki biorą swój początek , poznały ptaki, zwierzęta i rośliny żyjące w rzekach , na brzegach, wysepkach znajdujących się na rzekach.
Pan Jarek opowiedział dzieciom w jaki sposób oszczędzać wodę, dbać o jej czystość aby zwierzęta żyjące w niej czuły się bezpiecznie.
Dzieci miały możliwość obejrzenia roślin, zwierząt, rzeki na planszach przyniesionych przez Pana Jarka.
Na koniec warsztatów starsze grupy rysowały bieg rzeki, rośliny i zwierzęta w niej żyjące na arkuszach szarego papieru.
Tego typu zajęcia głęboko zapadają w pamięci dzieci.
Z wielką uwagą i ze skupieniem dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat wód, jej zasobów, sposobów jej ochrony.
Zapewniły Pana Jarka, że będą dbać o czystość:
rzek, pól, lasów aby zwierzęta żyjące w tych środowiskach czuły się bezpiecznie
11.09.2014
Nauczycielka przedszkola