Spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej  undefined

Spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej

18 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażniczką miejską. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, wiążącymi się z nią obowiązkami i odpowiedzialnością. Dzieci miały możliwość obejrzenia munduru, czapki oraz przedmiotów, których strażnicy miejscy używają podczas pełnienia obowiązków.

Ciekawostką dla niektórych dzieci była informacja, że panie również mogą zostać strażnikami miejskimi. Inspiracją do spotkania była tematyka bezpieczeństwa dzieci, począwszy od bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, do tematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi z kontaktów z obcymi ludźmi oraz nieznanymi zwierzętami. Strażnik miejski uczulała dzieci, aby w razie niebezpieczeństwa wzywać na pomoc funkcjonariuszy, mieć zaufanie do osób mundurowych oraz mówiła o tym, jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, czy zgubienia się zwłaszcza podczas zbliżających się niebawem wakacji.

Bardzo dziękujemy za wizytę.
15.07.2018
Mp Bajka