Spotkanie z pszczelarzem. undefined
Pierwszy Dzień Jesieni

Spotkanie z pszczelarzem.

Gościliśmy w naszym przedszkolu dziadziusia Oliwierka, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi.

W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela) oraz różne rodzaje miodu. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.
Spotkanie zakończyło się degustacją różnych rodzajów miodów,które dzieci z przyjemnością zjadały.
29.09.2013
Renata Pala