Spotkanie ze strażakami! undefined
Dzień Strażaka

Spotkanie ze strażakami!

W ramach zajęć z zakresu bezpieczny przedszkolak, 9 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej.

Dzieci nabyły umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwaliły numer alarmowy do Straży Pożarnej, wzbogaciły wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru (np. wozu gaśniczego), zapoznały się z pracą strażaka oraz nabrały szacunku dla pracy strażaków.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, strażacy Każde dziecko mogło obejrzeć go z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki Na koniec ochotnicy wspólnie ze strażakami, mogli lać wodę z węża strażackiego. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.
Dzieci podziękowały strażakom za ciekawe i pouczające spotkanie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola w Krzyżowej, wraz z dziećmi dziękują wszystkim pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej, za współpracę z naszym przedszkolem.

28.05.2014
Ewelina Kaprak