Spotkanie ze św. Mikołajem w grupie Motylki i Biedronki undefined

Spotkanie ze św. Mikołajem w grupie Motylki i Biedronki

,,Ho, ho, ho, ho, ho, ho
Wszystkie dzieci znam
Każdemu coś dam
Ho-ho, ho; ho, ho- ho
Bardzo kocham Was
Ho- ho- ho, ho- ho- ho,
Przybędę na czas."

Refren tej piosenki rozbrzmiewał w grupie Biedronek i Motylków już od początku grudnia. Przedszkolaki oczekując na niecodziennego gościa czyniły wiele przygotowań, rysowały laurki, pomagały wykonać elementy dekoracji oraz z radością śpiewały piosenkę przywołując nią św. Mikołaja.
Jedynym ich zmartwieniem było to, czym przyjedzie w tym roku ukochany święty, gdyż zima ze śniegiem nieco się spóźniła.
Na szczęście Święty Mikołaj, znanym sposobem przybył do przedszkolaków z orszakiem Aniołów i Diabełkiem taszczącym kosze i worki z prezentami. Okazało się, że gość z Niebieskiej Krainy był w świetnym humorze i wspólnie z dziećmi śpiewał i tańczył przy piosence powitalnej.
Zaprosił także najgrzeczniejsze dzieci do wspólnego tańca oraz prowadził ciekawy dialog z przedszkolakami. Każdemu dziecku ofiarował prezent, a grupom Biedronek i Motylków pełne worki zabawek. Obiecał także przybyć w przyszłym roku, ponieważ bardzo mu się spodobało w naszym przedszkolu.

03.02.2014
Barbara Bryja