Sprawozdanie z Przeglądu Mycznego pt. "Zimowe melodie" zorganizowanym w Przedszkolu Nr 1 w Brusach

W przedszkolu dzieci często mają okazję do wspólnego muzykowania, tańca i śpiewu, co pozwala rozwinąć ich zdolności muzyczne i odkryć talenty, a naszą rolą jest ich dostrzeganie, wspieranie, a także prezentowanie tych umiejętności.
W tym celu odbył się w naszej placówce Przegląd Piosenki Zimowej pt. "Zimowe melodie". Dzieci podczas nagrania nie tylko śpiewały utwory o tematyce zimowej, ale również grały na instrumentach.
W przeglądzie, który odbył się w grudniu zaprezentowało się z 6 grup. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat wystąpiły w dwóch kategoriach: soliści oraz zespół wokalny. Dzieci prezentowały po jednym utworze, a oceniało ich Jury w składzie: p. Brygida G., p. Joanna K. oraz p. Dyrektor Mariola R.

Wyniki przeglądu:

Soliści:
- I miejsce Martyna Gawin z grupy "Żabki" - z piosenką pt. "Piosenka o świętym Mikołaju",
- II miejsce Natalia Jakusz Gostomska z grupy "Zuchy" z piosenką "Gdy śliczna Panna".

Zespoły wokalne:

Kategoria wiekowa 3-4 latki:

- I miejsce dzieci z grupy Słoneczka z piosenką "Wśród nocnej ciszy",
- II miejsce dzieci z grupy Misiaki z piosenką "Maleńki cud".

Kategoria wiekowa 5-7 latki:

- I miejsce, równorzędnie, dzieci z grup:

Żabki - "Radości czas",
Motyle - "Zbliżają się święta"
Zuchy z kolędą "Przybieżeli do Betlejem".

- III miejsce dzieci z grupy Muchomorki - "Jest taki dzień".

Jurorzy przyznali również wyróżnienie za osobowość, dla Nikodema S. i Marcelego Sz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a Pani Dyrektor dodatkowo za udział wręczyła każdej grupie książki do sali. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju oraz sukcesów.
22.02.2021
Sylwia Ostrowska