Sprintem Do Maratonu undefined

Sprintem Do Maratonu

W środę 22 maja nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej inicjatywy "Sprintem Do Maratonu". Była to już V edycja biegu. Po raz pierwszy dołączyliśmy do wspólnego biegania, które ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dzień był przepełniony atrakcjami. Naszą wspólną przygodę z bieganiem rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki z Małym Misiem – Jacusiem i zdrowego śniadania, które przygotowały mamy. Każde dziecko otrzymało koszulkę z numerem startowym. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne gdzie wspólnie bawiliśmy się w zabawy zespołowe "samochody" i " ogonki". Nasz bieg rozpoczęła Pani dyrektor Iwona Żukowska. Dzieci z ogromnym entuzjazmem ruszyły sprintem za Panią dyrektor. Wszystkim udało się pokonać dystans 240 metrów. Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podsumowaniem naszych działań był quiz wiedzy o sporcie oraz wykonanie pysznego soku z owoców i warzyw.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Irenie Sowińskiej za możliwość skorzystania z boiska szkolnego oraz wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieciom odpowiedniej odzieży a także przyniesienie owoców i warzyw.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Urszula Sawicka