"SPRZĄTANIE ŚWIATA" undefined

"SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice,grabie i worki zaangażowały się w tę akcję.Dzieci oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – wokół przedszkola oraz teren przedszkolny. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki wzorowo wykonały zadanie.
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania "świata", wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
20.09.2017
Małgorzata Młodojewska