SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019 undefined

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"" – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja, której Głównym celem było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania "świata", wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu.
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dzieciom ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dzieciach pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Trzebini aktywnie uczestniczyły w akcji. Dzieci 3 i 4-letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a 5,6-latki wyszły poza teren przedszkola, gdzie zebrały kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola, na pobliskim skwerku oraz wokół sklepu i zrobiło się czysto i przyjemnie.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
Wieslawa Dudek