Sprzęt wspinaczkowy, Pszczółki, 03.10.2013 undefined

Sprzęt wspinaczkowy, Pszczółki, 03.10.2013

3 października grupa VI (Pszczółki) gościła w domu Państwa Krzyżan, którzy zaprosili przedszkolaki do siebie (Jerzmanowice). Mama Alinki i Stasia, zapoznała dzieci ze swoją największą życiową pasją – wspinaczką górską. W tym celu pokazała dzieciom krótki film nakręcony podczas jednej z podróży. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe góry. Widoki były przepiękne, chociaż czasami było też bardzo niebezpiecznie.
Po prezentacji filmu na dzieci czekały już rekwizyty, które mama Alinki i Stasia wykorzystuje podczas wspólnych wypraw również z mężem.

Dzieci zobaczyły jak wygląda śpiwór, narciarskie buty, kask, liny wspinaczkowe. Poznały różnego rodzaju zapięcia służące do przeprawiania się w górach, na lodzie, w wąskich szczelinach.
Najwięcej entuzjazmu wywołał jednak widok mamy Alinki i Stasia po założeniu wszystkiego potrzebnego sprzętu. Śmiechu było co niemiara, ale też i ogromny podziw dla Pani Krzyżan za posiadaną wiedzę i praktyczne umiejętności!
Dzieci miały możliwość przekonania się na własnej skórze ile ważą poszczególne zabezpieczenia. Lekkie one nie były!

Serdecznie dziękujemy Państwu Krzyżan za zaangażowanie i zorganizowanie spotkania edukacyjnego dla dzieci!

Sylwia Gurgacz

15.10.2013