ŚREDNIACZKI- POZNAJEMY ZAWODY- KRAWCOWA, SZEWC undefined
Dzień Dziadka

ŚREDNIACZKI- POZNAJEMY ZAWODY- KRAWCOWA, SZEWC

"Tańcowała igła z nitką..." to tym wierszem Jana Brzechwy rozpoczęłam zajęcia związane z takim zawodem jak szewc i krawcowa.
Większość dzieci wiedziała, że ubrania są szyte przez krawcową, jednak zawód szewca, był im zupełnie obcy. Celem zajęć, było ukazanie przydatności wykonywania tych zawodów. dzieci zapoznały się z przyborami jakimi posługują się szewc i krawcowa. Każdy miał okazję również zobaczyć maszynę do szycia,zapoznać się z jej wyglądem i sposobem działania.
Dzięki materiałom, które dostałam od Pani Sękiewicz uszyłam dla każdego dziecka trójkąt, który po wypchaniu i ozdobieniu okazał się świąteczną przytulanką. Dzięki takiej formie zajęć średniaczki zobaczyły nie tylko proces powstawania, ale również doświadczyły tego, że z kawałka materiału można samemu coś stworzyć i wykonać super zabawkę. Choineczki wyszły cudne!

Ewelina Dudek