Środa z wierszem. undefined
Nowy Rok

Środa z wierszem.

Nauczycielki naszego przedszkola w środę 11 czerwca zabrały przedszkolaków na spotkanie z wierszem. Dzieci przez cały dzień mogły wysłuchać popularnych wierszyków w wykonaniu swoich opiekunów. Wszyscy podopieczni naszego przedszkola spotkali się na sali gimnastycznej i z uwagą obserwowali rozwój wypadków. W pięknych, barwnych strojach odtwórczynie ról przybliżyły przedszkolakom treść utworów. Jako pierwszy został zaprezentowany wiersz Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha". Kolejny znany utwór przedstawiony w tym wyjątkowym dniu to "Kaczuszka" Małgorzaty Nawrockiej. Swoimi umiejętnościami aktorskimi pochwaliła się Pani Beata w wierszu "Samochwała" Jana Brzechwy. Inne utwory tego autora, które pojawiły się na przedszkolnej scenie to "Entliczek pentliczek", "Żaba" (w dwóch odsłonach - nauczycielskiej i dyrektorskiej) oraz "Biedronka i Żuk". Widownia świetnie bawiła się również słuchając "Urodzin Myszki" Doroty Gellner.
12.06.2014
Żaneta Zdunek