Relacje

Subskrybuj
Środowy magiczny spacerek :)

Środowy magiczny spacerek :)

Tak spodobała nam się łąka z bliska, że wspólnie z Naszymi wspaniałymi Paniami postanowiliśmy ponownie wybrać się na spacer na pobliskie łąki i podziwiać je tym razem trochę inaczej - przy użyciu lornetki :)
Zupełnie inny widok, zupełnie inne wrażenia :)

I oczywiście magiczne słoneczniki - one są super, ponieważ przypominają Nam Nas - jesteśmy Słoneczka - one też są słoneczkami, dlatego są Nam tak bliskie i miłe dla Naszych oczu :)

Podziwialiśmy również domy owadów - to ciekawa sprawa jak są one ważne dla prawidłowego działania ekosystemu. Warto zadbać o to, by owady mogły mieć dobre warunki do życia i rozmnażania się, ponieważ bez tego grozi im wyginięcie. Należy wiedzieć, że *"masowe wymieranie zapylaczy (pszczół i muchołówek) przekłada się na wymieranie innych zwierząt owadożernych – ryb, ptaków i ssaków. Katastrofa w świecie owadów zagraża również człowiekowi – dzięki zapylaczom mamy owoce, warzywa i orzechy."

Świetna sprawa ta łąkowa zabawa :)


* "..." kawałek tekstu pobrany ze strony ŚWIAT OZE bez tajemnic (https://swiatoze.pl/zalamanie-ekosystemu-za-sto-lat-moze-nie-byc-owadow/)
wpis edytowano 2020-08-13, 22:56
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.